Блог за уеб технологии, маркетинг и SEO, мотивация и продуктивност
Уеб инструменти и трикове на седмицата – 28.08.2017
Продължавам поредицата от понеделници, в които публикувам инструменти и трикове, направили ми впечатление през изминалата седмица. Четвърта серия. 🙂
Уеб инструменти
1.Crello
Depositphotos.com е много известен сайт за дизайнери и фотографи. Техен е и новият сайт – редактор за графични изображения Crello, безплатен в помощ на създаващите картинки с надписи – меме, банери и др. за маркетинг нужди и за социалните медии.
Осъществено от голямата библиотека с изображения и графични елементи на Depositphotos, Crello е много удобен за потребителя. Подобен е на Canva и не изисква специални умения за проектиране, но предлага професионално изглеждащи дизайни.
2.Duarte
114 страници с прекрасни диаграми, които можеш да използваш в свои проекти, презентации, инфографики. Красиви нюанси на синьото и изобилие от модели.
3.HomeStyler
Уеб апликация във Flash интуитивна и лесна за използване. Можеш да проектираш своя дом на мечтите с нея. Използва се техниката drag&drop. Разполага с много елементи за проектиране на стаи, мебели, предмети, електроуреди…Може да се запомни триизмерно, както и да се разпечата.
4.Readable
Искаш да провериш колко лесно читаем е твоят английски текст? Ето още един инструмент за това – Readable.io.
Поставяш текста в полето отляво, кликваш върху „Measure readability“ и вдясно ще видиш набор от статистически данни и резултати, включително:
Лекота на четене
Ниво
Плътност на ключовите думи
Анализ на чувствата и тона
Трябва да се обработва много текст?
Можеш да качиш CSV файл в Readable.io, когато имаш по-голям текст.
5. Facebook Password Decryptor
Това е софтуер, безплатен и направен нарочно, за да възстанови паролата ти във Facebook, която си забравил, но стои запомнена в браузъра ти под звездички.
Програмата не е за хакери , а обикновен помощен инструмент за твоята собствена парола.
Възможно е някои антивирус да блокират инсталирането или изпълнението на програмата.
След сваляне и инсталиране, кликни на Start Recovery горе в дясно. Софтуерът търси паролите ти, запомнени в браузъра. Когато приключи, кликни Show Password.
Внимание: Този инструмент трябва да се изпoлзва само за намиране на собствени пароли. В противен случай – опит за откриване на чужди пароли – се нарушава закона.
6.Bannersnack
Конструктор на оригинални банери. Създава статични или анимирани в HTML5 банери по лесен и бърз начин. Избираш си персонализиран формат от галерията, добавяш фон, анимираш текста и формите и оцветяваш както ти харесва. Можеш да създадеш следните типове банери:
- Banner Analytics
- Banner Rotator
- Enterprise
- Ad campaigns
7.Fotosketcher
Набързо можеш да създадеш рисунка от фотография. Инструментът не е нов, но да го припомня. Това е софтуер за десктоп и хубавото е, че има лека портативна версия и няма нужда от инсталация. Всичко става автоматично, ти само избираш параметрите.
Може да се използва за подобряване на твоите оригинални фотографии – с контрасност, яснота, светлина, сатурация и др.
8. Stackforest
Много богато хранилище на ресурси за малкия бизнес. Безплатна сбирка. Полезна най-вече за предприемачи, дизайнери, разработчици и маркетинг.
Трикове на седмицата
1. Как да свалим видео от Facebook
Първин начин – отиваме на сайта Fbdown и в определеното поле поставяме url на видеото, което искаме да свалим.
А как да намерим адреса URL на видеото във Facebook, ще разбереш в тази публикация Уеб инструменти и трикове на седмицата
Другият начин, много по-бърз, който използвам и аз е, да се инсталира разширението Savefrom helper в браузър Opera или Firefox, които го позволяват. Тогава на всяко видео и изображение във Facebook и Instagram се появява стрелка за моментално сваляне. За съжаление Chrome го е забранил и не може да се инсталира там.
Виж повече: Как да свалим снимки и видео от Instagram – няколко лесни начина
2.Търсим заместител на стара, неработеща уеб апликация
Има толкова много „умрели“ вече уеб апликации. Някои от тях вършеха много добра работа и хората бяха привързани към тях. Само да спомена за Google Reader и Picasa.
Но вече си има официално „гробище“ за този вид сайтове. В Productgraveyard се намират над 1000 достойно вършили си работата и „загинали“ сайтове. Показан е периода на живот, причина за смъртта и етапи от историята. И което е най-полезното – сегашните валидни алтернативи.
Източник на основното изображение Pixabay.com.
Гифчето е по изображение от Graphicmama.